"Prorok większy" w Kościele katolickim jak TW, a "prorok mniejszy" - w loży B'nai B'rith dla Polaków jak nazista - Stanisław Michalkiewicz o przedświątecznym wysypie proroków Wysłane wtorek, 3, kwietnia 2012 przez Krzysztof Pawlak

Inne nagrania TV ASME ze Stanisławem Michalkiewiczem:

- "Współczesne formy niewolnictwa" - wykład Stanisława Michalkiewicza podczas spotkania w warszawskiej Jazzowni Liberalnej 22.07.2011

- Piknik Kongresu Nowej Prawicy w Skorzęcinie - ognisko ze Stanisławem Michalkiewiczem

- Jaka przyszłość czeka Polskę? - dyskusja Stanisława Michalkiewicza z Jerzym Robertem Nowakiem i Rafałem Ziemkiewiczem pod patronatem posła na sejm RP z ramienia PiS Artura Górskiego (część 3.)

- Jaka przyszłość czeka Polskę? - dyskusja Stanisława Michalkiewicza z Jerzym Robertem Nowakiem i Rafałem Ziemkiewiczem pod patronatem posła na sejm RP z ramienia PiS Artura Górskiego (część 2.)

- ANTYPOLONIZM - wykład Stanisława Michalkiewicza w "Klubie Inteligencji Polskiej" przy Społecznej Fundacji Pamięci Narodu Polskiego 07.02.2011 r. (2)

- Happening partii Wolność i Praworządność - "Ostatni dzień palenia flagi UE!" - Warszawa 30.11.2009

- Stanisław Michalkiewicz opuszcza Unię Polityki Realnej

- "Polska wobec kryzysu gospodarczego" - wykład Stanisława Michalkiewicza w narodowym Klubie Nowogrodzka 44

"Proszę Państwa, zanim pogrążymy się w świątecznej nirwanie - a to już niedługo - wypada odnotować kolejną rocznicę śmierci Jana Pawła II, która specjalnie niczym wyjątkowym się nie charakteryzowała, gdyby nie ledwie nie minęły związane z nią uroczystości i jak grom z jasnego nieba gruchnęła wieść, że Tajnym Współpracownikiem PRL-owskiej razwiedki o pseudonimie "Prorok" w najbliższym otoczeniu Jana Pawła II okazał się ksiądz arcybiskup Janusz Bolonek, aktualny nuncjusz Stolicy Apostolskiej w Macedonii, poprzednio - w Bułgarii i Urugwaju. A więc - wysoki funkcjonariusz dyplomacji watykańskiej. Jego Ekscelencja nie zaprzeczył właściwie tym rewelacjom, nawet nie przedstawił uniwersalnej formuły, że "...bez swojej wiedzy i zgody...". Był bardzo wydajnym i cennym agentem i nie wiadomo, czy użycie czasu przeszłego w tym przypadku byłoby uzasadnione, bo nie sądzę, by razwiedka tym razem już rosyjska - tak łatwo z Jego usług zrezygnowała? W związku z tym poszukiwania jakiegoś cudu, który by miał udokumentować męczeństwo Jana Pawła II nie jest właściwie konieczne - wystarczy zorientować się, jak wielu konfidentów znalazło się w Jego otoczeniu, żeby dojść do wniosku, że tak długi pontyfikat w tych okolicznościach - graniczył z cudem! Z tego też wynika, że tak łatwo lustracja na najwyższych szczeblach hierarchii się nie zakończy..." - Stanisław Michalkiewicz, nasz stały komentator zjawisk powszednich i cudownych na wielu krajowych i międzynarodowych scenach aktorskich mniejszej i wielkiej polityczności, opisuje najnowsze utwory na nich odgrywane.

A skoro "Prorok" na tak wysokich szczeblach został zdemaskowany - pora na "proroków pomniejszego płazu"! Jak to jest napisane w Biblii - "proroków mniejszych"... W okolicach Świąt, w Wielkim Tygodniu myśl nasza szybuje ku zaświatom i taką metodą przeczyszczającą w Kościele byłaby zastosowana przez Jana Krzysztofa Bieleckiego 4 czerwca 1992 roku, kiedy był on przewodniczącym klubu parlamentarnego Kongresu Liberalno-Demokratycznego i dostał od ministra spraw wewnętrznych Antoniego Macierewicza zalakowane koperty z fiszkami konfidentów i na posiedzeniu swojego klubu pokazał te koperty z nie złamanymi pieczęciami i zapytał się: "Nie zaglądałem, ale który - był, niech wstanie!". Wstało kilku posłów, w tym jeden - niepotrzebnie, bo został już przewerbowany przez "nowe służby" naszego "demokratycznego państwa prawnego" i w związku z tym jego nazwisko nie figurowało już w tych materiałach. Więc gdyby tak JE kardynał Dziwisz, który zwołał Radę Kapłańską, o której nam opowiadał ksiądz Isakowicz-Zaleski w audycji "U Tomasza Lisa na żywo", zadał te pytanie - mielibyśmy od razu jasność i zarówno do konfidentów, jak i do sodomitów - by przeprowadzić kurację przeczyszczającą w Kościele świętym... W przeciwnym razie może - gdyby ta kuracja nie została przeprowadzona - wiele osób zniechęcić do spowiedzi wielkanocnej! Oto JE ksiądz biskup Pieronek zachęcał Jarosława Kaczyńskiego do takiej spowiedzi, a ten byłby chyba bardzo lekkomyślny, gdyby skorzystał z takiej propozycji, bo nie sam nie miałbym żadnej pewności, czy ksiądz biskup nie poleciałby natychmiast z rewelacjami do "Gazety Wyborczej", nie bacząc na tajemnicę spowiedzi - jestem przekonany, że ksiądz biskup żadnych tajemnic przed redaktorem Michnikiem nie ma... - uśmiecha się publicysta.
A tu w dodatku trwa "dyskusja" z udziałem pana profesora "z ujotu" Jana Hartmana nad nauczaniem historii w polskich szkołach. Pan profesor Hartman powiada, że nie ma sensu tak dokładnie nauczać historii, bo On ma do czynienia jako filozof uniwersytecki z absolwentami i wie, że wszystko ci zapominają... Podobnie mówi, że nie ma co szczegółowo uczyć matematyki, bo "wystarczą cztery działania". Ta wypowiedź pana profesora pokazuje, że "słuszne idee" są uniwersalne! Wprawdzie pana profesora Hartmana dzieli "ogromna przepaść" od nazistów, ale nie da się przecież ukryć, że Jego postulaty prawie że dokładnie pokrywają się z postulatami, jakie naziści w swoim czasie formułowali pod adresem naszego "mniej wartościowego narodu tubylczego"! Pan profesor Hartman, oprócz tego, że jest "profesorem zwyczajnym", to jest również wiceszefem żydowskiej loży Zakonu Synów Przymierza (B'nai B'rith), która między innymi kierunkami swojej działalności - ma za zadanie "upowszechnianie wiedzy o Holokauście". W takim razie - widać, że są wiadomości historyczne "potrzebne" i "niepotrzebne". Czyli te "kronikarskie zapiski", jak je określa profesor "z ujotu" Jan Hartman, dotyczące naszego "mniej wartościowego narodu" - są "mniej potrzebne"... - zaciekawia się Stanisław Michalkiewicz.

Nagranie trwa ponad 11 minut. W Klubie TV ASME - jest dostępna PEŁNA wersja w najlepszej jakości.
Publicystyka Stanisława Michalkiewicza na ASME i nagrania TV ASMEWszystkie nagrania publikowane na witrynie ASME pozostają w wyłącznych prawach ich właścicieli - producentów i nie mogą być powielane, dystrybuowane, przetwarzane w fragmentach lub całości bez uprzedniej zgody

Klub TVASME

Wyszukiwarka ASME


Pole wyszukania:


Wiadomości z kraju

Publicystyka

Mazowsze

TV-felietony

Zagranica

Notki wydawnicze / Recenzje

Ciekawostki o lewicy

PZPR ->SLD/SDPl


UP


Samoobrona


AW"S" -> PO - PiS

Wiadomości z UPR

ARCHIWUM

Stare ARCHIWUM


Najlepszy kandydat Niemiec na "prezia" - Donald Tusk

Witryna Kary Śmierci

 


Polecane serwisy

 

strona główna | kontakt | © Krzysztof Pawlak 1998 - 2012